На сайті 70 гостей та відсутні користувачі

Про місто НОВИНИ МІСТА До уваги учасників антитерористичної операції!

president1    kabmin1    verhovna-rada1

До уваги учасників антитерористичної операції!

Створено: Середа, 20 грудня 2017, 13:53
Перегляди: 268
Поділитися

546a1cf5b91e1 copy 

     Чимало складнощів виникає при спробі реалізувати своє право на безоплатну передачу у власність земельної ділянки сільськогосподарського призначення. Ст. 22 Земельного Кодексу передбачено, що землями сільськогосподарського призначення визнаються землі:

·  надані для виробництва сільськогосподарської продукції,

·  здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності,

· розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.

      До земель сільськогосподарського призначення належать:

а) сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги);

б) несільськогосподарські угіддя (господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, що віднесені до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації тощо).

     Землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам лише для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства.

      Постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 року №413 «Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними», Урядом України було затверджено Стратегію удосконалення управління у сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними.  

   Відповідно до цієї постанови Держгеокадастр та його територіальні органи під час передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність в межах норм безоплатної приватизації повинні:

$1·         формувати перелік земельних ділянок та визначати площу земельних ділянок, яка передається в межах норм безоплатної приватизації на території відповідної області, за такою формулою:  Sбп = Sаук x 0,25,

де Sбп - площа земельних ділянок, яку пропонується передати безоплатно у власність на території відповідної області;

Sаук - площа земельних ділянок, право оренди та/або емфітевзису на яку було продано на території відповідної області у кварталі, що передував поточному кварталу;

$1·         щокварталу за 10 днів до закінчення поточного кварталу оприлюднювати перелік земельних ділянок, які пропонується передавати у наступному кварталі (розрахованих за зазначеною формулою), на офіційних веб-сайтах територіальних органів Держгеокадастру за місцем розташування земельних ділянок;

$1·         надавати дозволи на розроблення документації із землеустрою та передавати земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у приватну власність в межах норм безоплатної приватизації відповідно до зазначених переліків, насамперед учасникам антитерористичної операції;

$1·         враховувати позицію відповідної сільської та селищної ради під час надання (передачі) земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність громадян.

   Отже, для безоплатного отримання земельної ділянки сільськогосподарського призначення у власність, учаснику антитерористичної операції потрібно звернутися до Головного управління Держгеокадастру в області з клопотанням.

  У клопотанні слід зазначити цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри, а також додати графічні матеріали, на яких зазначене бажане місце розташування земельної ділянки.

   Дізнатися про перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які пропонується безоплатно передати у власність та викопіювання до переліку можна за посиланням:  http://volynska.land.gov.ua/info/perelik-zemelnykh-dilianok-dlia-bezoplatnoi-peredachi-u-vlasnist/

Корисні контакти:

Адреса Головного управління Держгеокадастру у Волинській області : 43021, м. Луцьк, вул. Винниченка, 67, 4-й поверх.

Контактний телефон гарячої лінії Держгеокадастру України: 0 800 300 808

Адреса Нововолинського бюро правової допомоги: 45400, м. Нововолинськ, вул. В.Винниченка, 14, тел. 4-48-14.

Нововолинське бюро правової допомоги

Анонс

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

img-accessable-drugs-logo-1

petition

pet2

1595

 5b2282ac5dfc6366790058

vlada

5 1

volynrada

3456789

calculation

12 copy copy copy copy

DV-001

tmg

240233 copy

X7-Energoefektyvnist-001

Grom-Dumka-0011

від 

kordonynet