012    01

Про місто НОВИНИ МІСТА Волинські гірники отримали зароблене

Волинські гірники отримали зароблене

Створено: Понеділок, 11 грудня 2017, 17:27

Минулої п’ятниці на рахунки ДП «Волиньвугілля» надійшли кошти на виплату заборгованої заробітної плати шахтарям.  А це майже 26 млн  грн.   Про це повідомив на сьогоднішній прес-конференції перший заступник міського голови , секретар ради Андрій Сторонський.

Нагадаємо, що для вирішення фінансового колапсу, а також у відповідь на звернення представників окремих шахтарських колективів голова облдержадміністрації Володимир Гунчик зустрівся із заступником міністра енергетики та вугільної промисловості України Галиною Карп, де й обумовили наближення фінансування. А днями раніше керівник найвищої виконавчої гілки влади в області провів нараду, на якій були присутні керівники вугільних підприємств ДП «Волиньвугілля», представники профспілкових організацій. У засіданні  взяв участь Андрій Сторонський. Предметом розмови стало питання щодо подальшої діяльності шахт волинського краю.

-Сьогодні  створене   підприємство "Національна вугільна компанія", яке покликане оптимізувати структуру вуглевидобувної галузі країни. У нову компанію увійдуть 33 шахти. - повідомив Андрій Сторонський. ДП «Волиньвугілля»  практично буде ліквідоване.

Як зауважив Андрій Сторонський, на нараді прозвучала думка голови ОДА  про створення шахтоуправління у складі шахти №9 «Нововолинська», «Бужанської»  та шахти №10. Наразі доля  цих вугільних підприємств невідома. Хоча дев’ята відкрила нову лаву і має перспективу. Виконання планових завдань шахтою «Бужанська» становить менше 50 %.

Перед керівниками шахт поставлено завдання - налагодити вуглевидобуток і реалізацію вугілля, тоді і йтиме мова про перспективу  копалень у 2018 році. Напрацьовані планові завдання й на шахті №10 «Нововолинська», однак, як сказав Андрій Сторонський, у держбюджеті  не закладено достатніх коштів на її добудову. Щоб почати вуглевидобуток першої черги необхідно 750 млн  грн.