012    01

Про місто НОВИНИ МІСТА Пенсійна реформа стартувала!

Пенсійна реформа стартувала!

Створено: Середа, 25 жовтня 2017, 14:56

зщшгн copy

Нововолинсько-Іваничівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України завершено фінансування жовтневих пенсій, які перераховані згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

На обліку в об’єднаному управлінні перебуває 24858 отримувачів пенсій. Внаслідок проведених перерахунків 95% пенсійних справ підлягало перерахунку.В результаті проведеного підвищення середній розмір пенсії збільшився до 2676,16 грн., зокрема по Іваничівському району -  з 1775,63 грн. до 2211,55 грн, по м. Нововолинську з 2170,03 грн. до 3140,78 грн.

Найвище підвищення отримали працівники вуглевидобувної галузі. На обліку в об’єднаному управлінні перебуває 4832 шахтарів, що отримують пенсію відповідно до Закону України «Про престижність шахтарської праці», з яких 863 в Іваничівському районі, та 3969 в м.Нововолинську. З жовтня середній розмір пенсії становить 5441,50 грн. при повному стажі.

Не підлягало перерахунку 2211 осіб, 618  -  в Іваничівському районі та 1830 в м.Нововолинську. Це ті пенсії, які призначені за спецзаконами та пенсіонери, які вийшли на пенсію у 2015 -2017 роках.

У жовтні більшість пенсіонерів уже отримали підвищені пенсії. Ті, кому сума доплати менше за 140 грн. отримають її у листопаді.

У декого виникло запитання: чому після прийняття реформи та осучаснення пенсій в одних цей розмір доплати менший, у інших – більший?

Після прийняття закону у кожного пенсіонера буде «свій» розмір пенсії. Підвищення залежить саме від того, як людина працювала і скільки вона платила внесків до Пенсійного фонду. Суттєве збільшення матимуть пенсіонери, які впродовж тривалого періоду отримували високі заробітні плати. Для перерахунку їх пенсій застосовується єдиний показник середньої зарплати, в сумі 3 764 гривні 40 копійок.

Щоб донести інформацію про проведені перерахунки до кожного пенсіонера, об’єднаним управлінням підготовлено індивідуальні повідомлення про зміну розмірів пенсії, які вже передано на відділення зв’язку і незабаром будуть вручені адресатам. В повідомленнях зазначено розмір пенсії, її розрахунок, коефіцієнт стажу, коефіцієнт заробітку. Тоді і стане більш зрозуміло чому саме і як виросла пенсійна виплата.

Окрім підвищення розмірів, після прийняття пенсійної реформи з 01 жовтня 2017 року відновлено виплати пенсій працюючим пенсіонерам у повному розмірі, а також особам з інвалідністю 3 групи, які працюють в державних органах.

Для інвалідів з дитинства, дітей інвалідів, пенсіонерів, які не мають повного страхового стажу і осіб, які не мають права на пенсію і отримували 949 гривень з 01.10.2017 року розмір пенсії збільшився на 45% і становить 1373 гривні, а розмір мінімальної пенсії зріс на 11% і становить 1452 гривні.

Індексація пенсій планується з 2021 року і буде проводитись автоматично на суму не менше як 50% від рівня інфляції і 50% від рівня середньої заробітної плати.

Ці зміни дали лише початок пенсійній реформі. В її рамках Уряд почав розробку нового законопроекту про пенсійне забезпечення військовослужбовців.

Начальник Нововолинсько-Іваничівського

об’єднаногоуправління Пенсійного фонду України         Тетяна Кошлата