Про місто НОВИНИ МІСТА Подаруймо дитині сімейне тепло

Подаруймо дитині сімейне тепло

Створено: П'ятниця, 29 вересня 2017, 08:42

мргодд

Починаючи з 2008 року у нашій державі відзначається День усиновлення.  Це свято  припадає на 30 вересня та збігається із днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. І не дарма, адже кожна дитина заслуговує на те, щоб виховуватись у  щасливій сім'ї, бути оточеною любов'ю з боку батьків та рідних. Проте, є діти, які про це лише мріють. Це діти, які з різних причин позбавлені батьківської опіки та турботи.

Усиновлення є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Іншими формами влашування дітей цієї категорії  є встановлення опіки чи піклування над ними, влаштування у дитячі будинки сімейного типу чи прийомні сім'ї, а також влаштування в інтернатні заклади.

На сьогоднішній день на обліку служби у справах дітей виконавчого комітету Нововолинської міської ради  перебуває 95 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 91 влаштовано у сім’ї громадян (під опіку, піклування, у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу), 4 перебувають на повному державному утриманні у школах-інтернатах, дитячих будинках чи інших навчальних закладах. 13 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, мають правові підстави на усиновлення.

Порядок та процедура усиновлення регулюється Порядком провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 905 від 08.10.2008 р.

Будь-яку інформацію з питань усиновлення Ви можете отримати в службі у справах дітей виконавчого комітету Нововолинської міської ради (ІVповерх, 417 кабінет).

Іванна Думич, начальник служби у справах дітей.