Про місто НОВИНИ МІСТА Погашення заборгованості – на постійному контролі

Погашення заборгованості – на постійному контролі

Створено: Четвер, 28 вересня 2017, 12:04

uJPZCgfOHNjHS8elboMI.r695x430

У Нововолинську реалізовується комплекс організаційно-господарських заходів щодо забезпечення конституційного права працівників на своєчасність виплати та ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати. Однак, проблема погашення заборгованості залишається не розв’язаною остаточно, - повідомили в управлінні праці та соціального захисту населення міськвиконкому.

Згідно із статистичними данимистаном на 1 вересня 2017 року  борг із виплати заробітної плати по місту склав 8085,1 тис. гривень, що на 28,0 %  або на  3138,8 тис. грн.. менше у порівнянні до попереднього місяця.

На початок вересня цього року порушили строки виплати заробітної плати на державних підприємствах, що знаходяться у сфері управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості  України, а саме : ДП «Волиньвугілля» і його відокремлені підрозділи боргують 8045,9 тис. гривень .

Заборгованість із заробітної плати відсутня в установах і організаціях, що фінансуються за рахунок коштів міського бюджету, а також на підприємствах комунальної та приватної форми власності.

Стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати  розглядається на засіданнях комісії з питань забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, пенсій та інших соціальних виплат. Протягом січня-вересня 2017 року проведено 7 засідань таких комісій, на яких було заслухано 25 звітів керівників підприємств-боржників міста. Усіх їх попереджено щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про оплату праці.

Управління праці та соціального захисту населення здійснює оперативний щотижневий та щомісячний моніторинг стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати в розрізі підприємств - боржників міста. Відповідно до оперативних даних протягом вересня 2017 року нововолинськими підприємствами, які значаться в переліку боржників, було виплачено заборгованої заробітної плати в сумі 5657,8 тис. гривень.

Із 16 травня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», яка спрямована на запровадження механізмів легалізації зайнятості та заробітної плати.

За рахунок реалізації делегованих органам місцевого самоврядування повноважень з контролю за додержанням роботодавцями законодавства про працю, зокрема, з питань несвоєчасної виплати заробітної плати, порушення мінімальних гарантій в оплаті праці, виявлення неоформлених працівників, очікується позитивний результат для працівників та  місцевого бюджету. В свою чергу організація ефективного здійснення  повноважень у сфері праці сприятиме збільшенню надходжень до місцевого бюджету за рахунок зростання сум сплачених податків та загальнообов’язкових відрахувань із заробітної плати.