012    01

Про місто НОВИНИ МІСТА Житлово-комунальне господарство міста готове до роботи взимку

Житлово-комунальне господарство міста готове до роботи взимку

Створено: Середа, 27 вересня 2017, 15:07

Питання про хід виконання заходів з підготовки підприємств, організацій та установ міста до роботи в осінньо-зимовий період 2017 - 2018 років розглянули першим на засіданні виконавчого комітету Нововолинської міської ради сьогодні, 27 вересня.

Як відзначив на початку доповіді начальник відділу будівництва, житлово-комунального господарства та газифікації міськвиконкому Олександр Гринь, усі комунальні підприємства, суб`єкти господарювання, які відповідають за життєзабезпечення міста, заклади освіти, культури, охорони здоров'я, соціального захисту, об'єкти відомчого призначення в основному підготовлені до роботи в осінньо-зимовий період.

В опалювальний період працюватиме  9 котелень теплопостачання для населення.На виконання заходів щодо підготовки до зими підприємством  «Нововолинськтеплокомуненерго» освоєно  3,5 млн.грн.

Підприємства „Нововолинськводоканал” підготовлено 2  водопровідні насосні станції, 5 каналізаційних насосних станцій, 2 одиниці очисних споруд, 21  артезіанську свердловину на  водозаборах. На виконання заходів з підготовки водопровідно-каналізаційного господарства до осінньо-зимового періоду підприємством «Нововолинськводоканал» освоєно 1,5 млн.грн.

За словами Олександра Гриня, станом на 25 вересня 2017 року комплексно підготовлено  291 житловий будинок (100%) з видачою паспортів та актів готовності.

На капітальний ремонт комунального житлового фонду і ОСББ в 2017 році міським бюджетом передбачено 1,2 млн.грн.  За 9 місяців   вже освоєно 515,6 тис.грн.

На сьогодні у Нововолинську та селищі Благодатне створено 185 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.  При запланованих 600.00 тис.грн. згідно з програмою підтримки діяльності ОСББ вже освоєно 375,6 тис.грн.

Як підкреслив Олександр Гринь,  на стадії завершення роботи з капітального та поточного ремонту міських доріг, який здійснюється  виробничим управлінням комунального господарства за рахунок коштів міського та обласного бюджетів.

У 2017 році капітальним ремонтом заплановано відремонтувати 31,8 тис.м2 асфальтобетонного покриття на суму 5,4 млн.грн., в тому числі 2,7 млн.грн – це кошти міського бюджету (станом на 25.09. обласним бюджетом передбачено тільки 590,00 тисяч гривень). Вже частково відремонтовано вул.Чайковського (до вул. Соборної з провулками), розпочато роботи на вул. Л.Українки (до вул. Ціолковського).

Поточним та ямковим ремонтом асфальтобетонного покриття відремонтовано 7,2 тис. м2 на суму 3,1 млн.грн.

До роботи в осінньо-зимовий період із 12 запланованих підготовлено 10 одиниць спеціалізованої техніки.

Доповідач наголосив, що значний об’єм робіт з підготовки до опалювального періоду виконано Нововолинською центральною міською лікарнею та  управлінням освіти. Відділом культури проведено ряд заходів вартістю 60,0 тис.грн, спрямованих на раціональне використання енергетичних ресурсів. Зокрема, у міському палаці культури замінено вікна на металопластикові, проведено поточний ремонт системи теплопостачання.

Підсумовуючи обговорення  питання, перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський звернув увагу на проблемні питання. Зокрема, акцентував на використанні бюджетних коштів, з цією метою щомісяця аналізуються витрати.  Він зауважив, що цьогоріч очікується холодна зима, тож  треба здійснити заходи з утеплення горищ, підвалів, проконтролювати будинки, де створені ОСББ. Можливо, вже наступного тижня необхідно буде включити котельню, яка поставляє теплопостачання центральній міській лікарні, аби у палатах хворих було тепло.

На завершення Андрій Сторонський закликав усіх представників господарського комплексу докласти максимум зусиль, аби в осінньо-зимовий  період не виникло проблем. Адже завдання комунальних служб – попередити усі можливі негаразди завчасно і уникнути  аварійних ситуацій у зимовий сезон.

Загалом на засіданні виконкому розглянули майже 30 питань.

Відділ з питань внутрішньої політики,

взаємодії із ЗМІ тазв"язків з громадськістю.