012    01

Важливе про житлові субсидії

Створено: Четвер, 21 вересня 2017, 10:42
 дло
Постановою Кабінету Міністрів України № 635 від 18.08.2017 року внесено зміни та доповнення до «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», якими передбачено: сукупний дохід для призначення субсидії обчислюється виходячи з отриманих особами доходів за два квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.
Наприклад, на опалювальний період з жовтня 2017 року, будуть зараховуватись доходи за перший і другий квартали 2017 року; для непрацюючих пенсіонерів, враховується тільки розмір пенсії у випадках коли заявник декларує відсутність інших доходів, крім пенсії в останньому місяці періоду за який враховуються доходи. Наприклад: з жовтня 2017 року буде враховуватись тільки розмір пенсії якщо у червні 2017 року відсутні інші доходи; на новий строк субсидія не призначається у разі отримання інформації від комунальних організацій, які надають послуги, про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340,00 грн.) Якщо громадяни протягом двох місяців (при автоматичному призначенні субсидії) або протягом місяця ( при особистому зверненні за призначенням субсидії на новий строк) сплатив заборгованість або уклав договір про її реструктуризацію і підтвердив довідкою комунальної організації про такі дії, призначається субсидія з дати набуття права.
Нагадуємо, що житлова субсидія: надається на домогосподарство, за заявою однієї з осіб, яка зареєстрована у житловому приміщенні, за умови що сукупна сума витрат на комунальні послуги у межах соціальних норм та нормативів, перевищує відсоток від щомісячного доходу всіх зареєстрованих громадян; призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців і розраховується: на неопалювальний сезон з травня по вересень на опалювальний сезон з жовтня по квітень розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. Кількість таких осіб та їх соціальний статус визначається на перше число місяця у якому відбулось звернення, а на наступний період – на початок місяця, з якого призначається субсидія; може бути розрахована за рішенням комісії з соціальних питань особам які орендують житло на підставі договору оренди, на зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, які фактично в ньому проживають на підставі документів, які підтверджують тимчасову відсутність зареєстрованих осіб. Після закінчення терміну призначення субсидії заявнику необхідно підтвердити факт відсутності членів домогосподарства, які не будуть враховані на наступний термін призначення. Орендарям на наступний період субсидія призначається тільки за новим зверненням.
Для призначення субсидії в управління праці та соціального захисту населення подається заява та декларація, в які внесено всю необхідну інформацію про зареєстрованих осіб, що передбачено законодавством. Звертаємо увагу, що заява та декларація можуть бути надіслані поштою або в електронній формі з електронним підписом. У разі відсутності електронного підпису, заявник у місячний термін повинен особисто підписати заяву та декларацію у відділі субсидій.

Додатково нагадуємо
Відповідно до пункту 15 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» передбачено, що всі громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, користувачі субсидії зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії.
У разі, коли вартість фактично вико­ристаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.
Інформація про розмір обов’язкової плати в місяць в межах соціальних норм та соціальних нормативів та об’єм послуги на її розмір міститься у повідомленні ЄРЦ.

Відділ субсидій управління праці та соціального захисту населення.