На сайті один гість та відсутні користувачі

012    01

Про місто НОВИНИ МІСТА Як стати наставником?

president1    kabmin1    verhovna-rada1

Як стати наставником?

Створено: Понеділок, 14 серпня 2017, 14:41
Перегляди: 145

9489e6c11889fcb275044d14dda99d24 L 

Кабінет Міністрів України затвердив постанову від 4 липня 2017р. № 465 «Деякі питання здійснення наставництва над дитиною».

 

Положення про наставництво визначає механізм організації здійснення та ведення наставництва над дитиною, яка проживає в закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей, а також визначає мету та завдання наставництва.

Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя, отримала висновок про те, що вона може провадити діяльність з організації наставництва, та уклала договір про наставництво.

Наставниками не можуть бути особи, зазначені у статті 212 Сімейного кодексу України.

Людина, яка хоче стати наставником, має подати до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – центр) за місцем проживання такі документи:

заяву; копію паспорта громадянина України;

висновок про стан здоров’я за формою згідно з додатком 5 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини»;

довідку про наявність чи відсутність судимості, видану територіальним центром з надання сервісних послуг МВС.

Під час прийому центр за місцем проживання кандидата у наставники з’ясовує його мотиви щодо наставництва, позицію стосовно виховання та розвитку дітей, надає роз’яснення щодо порядку та умов наставництва, ознайомлює із завданнями, правами та обов’язками наставника.

Центр за місцем проживання кандидатів у наставники протягом 10 робочих днів після надходження документів розглядає питання про направлення його до регіонального центру для проходження курсу підготовки.

Витрати на проїзд кандидатів у наставники до місця проведення навчання та проживання під час проходження навчання фінансуються за рахунок коштів громадських, благодійних організацій, інших джерел, не заборонених законодавством, або за власний рахунок.

Якщо кандидат у наставники не відповідає визначеним вимогам, йому надається обґрунтована відмова.

За результатами успішного проходження курсу підготовки регіональний центр видає кандидату в наставники висновок про можливість провадження діяльності з організації наставництва над дитиною, що проживає в інтернатному закладі.

Якщо навчання проводилося громадською чи благодійною організацією, після його закінчення представники регіонального центру проводять підсумкове тестування, за результатами якого регіональний центр видає кандидату в наставники висновок про можливість провадження діяльності з організації наставництва над дитиною, яка проживає у закладі.

Якщо за результатами навчання визначено, що в кандидата у наставники недостатньо вмінь і навичок для здійснення наставництва або його мотивація не відповідає інтересам дитини чи може завдати дитині шкоди, регіональний центр надає йому обґрунтовану відмову у письмовій формі.

Особа, якій за результатами навчання відмовлено у здійсненні наставництва, має право повторно пройти курс підготовки, але не раніше, ніж через шість місяців.

Нововолинський міський центр 

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Анонс

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

petition

pet2

 

1595

vlada

petition

5 1

volynrada

3456789

calculation

12 copy copy copy copy

DV-001

tmg

240233 copy

X7-Energoefektyvnist-001

Grom-Dumka-0011

від 

kordonynet