На сайті 32 гостей та відсутні користувачі

Міська влада МІСЬКА РАДА Міська влада Структурні підрозділи Відділ культури

Відділ культури

Створено: П'ятниця, 16 травня 2014, 14:33
Перегляди: 5426
Поділитися
Відділ культури виконавчого комітету Нововолинської міської ради

  Начальник відділу -  Левкова Інна Миколаївна

     Головне завдання відділу:
        –  Забезпечення реалізації державної політики у сфері культури, питань охорони культур-
            ної спадщини, національної музейної політики.
Забезпечення реалізації державної мовної політики у сфері культури і мистецтв.
Здійснення відповідно до законодавства державного управління і контролю у сфері охорони культурної спадщини, музейної та бібліотечної справи.
Забезпечення реалізації прав громадян на свободу літературної і художньої творчості, вільного розвитку – мистецьких процесів, забезпечення доступності всіх видів культурних послуг та культурної діяльності для кожного громадянина.
Створення умов для відродження і розвитку культури української нації, культурної самобутності корінних народів і національних меншин України.
Захист відповідно до законодавства прав і законних інтересів вітчизняних творчих працівників і творчих спілок, а також закладів, підприємств і організацій, що діють у сфері культури і мистецтв на території міста.
Створення умов для розвитку соціальної та ринкової інфраструктури у сфері культури і мистецтв, організація її матеріально-технічного забезпечення.
  Відповідно до вищезазначених завдань відділ культури:
Створює умови для розвитку професійного і самодіяльного, музичного, театрального, хореографічного, образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва, кіномистецтва, фотомистецтва, народної художньої творчості, змістовного  культурного дозвілля населення.
Готує пропозиції до проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць та проектів місцевого бюджету;
Організовує матеріально-технічне забезпечення закладів, підприємств і організацій культури, що належать до комунальної власності відповідного рівня.
Сприяє органам місцевого самоврядування у вирішенні питань соціально-культурного розвитку міста.
Готує пропозиції щодо створення у місті сприятливих умов та необхідної інфраструктури для функціонування неприбуткового та комерційного ( прибуткового) секторів культури,  заохочення благодійництва в культурно-мистецькій сфері і подає її на розгляд міськвиконкому.
Здійснює керівництво та надає методичну, організаційно-практичну, наукову, консультативну допомогу закладам, культури, що належать до комунальної власності відповідного рівня, координує діяльність установ культури всіх систем і відомств.
Сприяє розвитку мережі та зміцненню матеріально-технічної бази закладів культури, мистецької освіти, шкіл естетичного виховання у місті з урахуванням потреб закладів культури і мистецтв в кадрах та їх раціональному використанню;
Сприяє формуванню духовних потреб і естетичних смаків населення.
Здійснює міжнародні та міжміські( міжрайонні) культурні зв’язки відповідно до чинного законодавства.
Сприяє соціальному захисту працівників культури, вживає заходи, спрямовані на розвиток творчої ініціативи трудових колективів.
Здійснює контроль за дотриманням фінансової дисципліни в підпорядкованих йому закладах  культури міста.
Забезпечує контроль за дотриманням правил охорони праці, пожежної безпеки, технологічних та екологічних вимог в закладах культури, розташованих на території міста.
Здійснює пошук, використання й поширення нових організаційно-творчих підходів у діяльності закладів культури, вдосконалення господарського механізму в їх діяльності, інформаційно-методичне забезпечення, впроваджує нові моделі організації культурної діяльності.
Вносить клопотання до міськвиконкому про створення, реорганізацію та ліквідацію закладів культури, що належать до комунальної власності.
Подає пропозиції до обласного управління культури і мистецтв про нагородження працівників, що особливо відзначилися, державними нагородами, президентськими відзнаками та до присвоєння почесних звань України, застосовує в межах своєї компетенції інші форми морального і матеріального заохочення працівників за досягнення у творчій, педагогічній, культурно-освітній діяльності.

Перелік закладів культури
      
1. Нововолинський міський палац культури, директор -Твердохліб Леся Степанівна,. Нововолинськ, бульвар Шевченка, 6.
2. Нововолинський міський клуб, директор – Чушкіна  Валентина Фадіївна,  м. Нововолинськ, 5-й мікрорайон, 6.
3. Будинок культури селища Жовтневого, директор  - Розенгард Леся Василівна , смт. Жовтневе вул..Миру, 11.
4. Нововолинська  централізована бібліотечна система, директор- Кухарук Світлана Іванівна, проспект Дружби, 17.
5. Нововолинський історичний народний музей, директор – Костюк Ірина Михайлівна, проспект Дружби ,27.
6. Нововолинська дитяча школа мистецтв, директор- Циреннікова Ірина Станіславівна, вул. Кобзаря, 64.
7. Міський парк культури і відпочинку, директор  - Левков Ігор Вікторович.
8. Молодіжно-розважальний центр «Україна», директор  - Недбало Андрій Михайлович, бульвар Шевченка, 23.