На сайті 55 гостей та відсутні користувачі

Інші сфери міста МІСЬКИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ НМЦЗ інформує Про хід виконання Програми зайнятості населення у січні-березні 2017 року

Про хід виконання Програми зайнятості населення у січні-березні 2017 року

Створено: Вівторок, 23 травня 2017, 14:23
Перегляди: 1031
Поділитися

Нововолинський міський центр зайнятості надає інформацію щодо виконання показників Програми зайнятості міста, заходів, які проведені з метою сприяння зайнятості населення міста Нововолинська та селища Благодатне та про роботу за січень-березень 2017 року.

Державна служба зайнятості є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи, яка на безоплатній основі надає послуги із пошуку підходящої роботи та підбору персоналу, а також соціальні послуги з державного соціального страхування на випадок безробіття та здійснює виплату матеріального забезпечення у зв'язку з тимчасовою втратою роботи.

Одним із пріоритетних завдань служби зайнятості та Нововолинського міського центру зайнятостів умовах сьогодення є забезпечення індивідуального підходу до кожної людини, надання оперативної та якісної допомоги у працевлаштуванні.

Протягом січня-березня 2017 року послугами Нововолинського міського центру зайнятості скористалося понад 1,5 тисячі громадян. З них 1016 осіб мали статус зареєстрованого безробітного. Всього працевлаштовано 491 особу, що звернулись до центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, в тому числі 100 зареєстрованих безробітних. Рівень працевлаштування зареєстрованих безробітних складає близько 10 %.

Служба зайнятості в своїй діяльності завжди впроваджує інноваційні підходи в надані послуг пошукачам роботи, зокрема, підготовка та розміщення в мережі Інтернет відео-резюме безробітних, проведення skype-співбесід з роботодавцями. Усі ці заходи безумовно сприятимуть підвищенню рівня працевлаштування громадян.

Особам, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню згідно чинного законодавства фахівці центру зайнятості приділяють особливу увагу. За січень-березень 2017 року в центрі зайнятості перебувало 499 зареєстрованих безробітних вищевказаної категорії, що складає  49% від загальної чисельності осіб, що були зареєстровані безробітними. З них працевлаштовані 45 осіб (9% від загальної чисельності).

Надалі одним із першочергових завдань служби зайнятості є надання комплексу соціальних послуг щодо сприяння працевлаштуванню демобілізованим військовослужбовцям, в тому числі учасникам АТО та вимушено переміщеним особам.

Протягом першого кварталу 2017 року в центрі зайнятості як безробітні перебували 81 демобілізований учасник АТО, з яких 8 осіб працевлаштовані. 4 особи з числа учасників АТО проходили на професійне навчання. Усім особам надано комплекс профінформаційних та профконсультаційних послуг. Станом на 01.04.2017 на обліку перебуває 60 демобілізованих учасників АТО.

В 2017 році продовжувалась робота в напрямку популяризації військової служби за контрактом. У Нововолинському військкоматі та в центрі зайнятості створені інформаційні куточки, де розміщена інформація про наявні актуальні вакансії для проходження військової служби. В рамках співпраці з військкоматом проводяться ярмарки вакансій з орієнтації військову службу за контрактом.

При центрі зайнятості діє Клуб учасників АТО. В рамках проекту надаються індивідуальні професійні консультації, групові консультації, організовуються семінари, тренінги, в тому числі з елементами арт-терапії, робочі зустрічі. До заходів залучаються представники громадських організацій, органів державної влади та інших соціальних партнерів.

В січні-березні 2017 року на обліку в центрі зайнятості перебували 3 особи з числа вимушено переміщених з Донецької та Луганської областей. Усім надано комплекс профінформаційних та профконсультаційних послуг. Станом на 01.04.2017 на обліку перебуває 2 особи з числа вимушено переміщених.

За звітний період 2017 року прийняті рішення про надання компенсації єдиного соціального внеску роботодавцям, які працевлаштували на нові робочі місця 7 осіб з числа безробітних, в тому числі 2 особи, що потребують додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню та 5 осіб до роботодавців, що працюють в пріоритетних видах економічної діяльності.

Одноразову виплату допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю отримали 3 зареєстрованих безробітних, в тому числі всі 3 жінки, 1 особа з числа молоді до 35 років.

Протягом січня-березня 2017 року до центру зайнятості надійшла інформація про заплановане масове вивільнення 177 осіб: КП «Нововолинськтеплокомуненерго» ЖКО НМР – 25 осіб; Нововолинсько-Іваничівське об’єднане управління ПФУ в м. Нововолинську – 65 осіб; Головне Управління Національної Поліції у Волинській області – 87 осіб. З метою упередження наслідків вивільнення з роботодавцями проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо недопущення випадків масового вивільнення працівників. З працівниками, що плануються до вивільнення, фахівці центру зайнятості проводять зустрічі і роз’яснення з правових питань, надають інформацію про ситуацію на ринку праці, наявні актуальні вакансії та інші інформаційні та адаптаційні послуги.

За перший квартал 2017 року в Нововолинському міському центрі зайнятості в наявності було 786 вакансій, з яких 490 укомплектовані, що складає 62,3% від загальної чисельності. З метою налагодження тісної співпраці щодо укомплектування підприємств персоналом проводяться різноманітні заходи, в тому числі семінари,  круглі столи, робочі зустрічі, ярмарки вакансій з роботодавцями та відвідування підприємств фахівцями центру зайнятості. Станом на 01.04.2017 року в базі даних центру зайнятості налічується 188 вакансій на підприємствах та у фізичних осіб-підприємців міста Нововолинська.

Станом на 01.04.2017 на обліку в центрі зайнятості перебуває 715 зареєстрованих безробітних, в тому числі 391 жінка (55% до загальної чисельності), 295 осіб з числа молоді до 35 років (41% до загальної чисельності) та 352 особи з числа тих, що потребують додаткових гарантій у працевлаштуванні (49% до загальної чисельності).

Однією із важливих  активних форм зайнятості є організація громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру. В роботах тимчасового характеру взяли участь 90 зареєстрованих безробітних. Громадські роботи не організовувались, так як не виділені кошти міського бюджету на ці цілі.

З метою підвищення якості робочої сили, підготовки необхідних для роботодавця фахівців та відповідно до потреб ринку праці та конкретних потреб роботодавців у персоналі організовується професійне навчання безробітних: стажування зареєстрованих безробітних безпосередньо у роботодавців, професійне навчання в навчальних закладах та центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості.

Протягом січня-березня 2017 року за направленням Нововолинського міського центру зайнятості проходили професійне навчання 62 зареєстрованих безробітних, в тому числі безпосередньо на виробництві 58 безробітних громадян (94% від загальної кількості громадян, що навчались за сприянням служби зайнятості). Підвищення кваліфікації шляхом стажування на робочому місці проводилось за спеціальностями та професіями  адміністратора, менеджера, продавця, бармена, кухаря, швачки, фармацевта, приймальника замовлень, оператор комп’ютерного набору та іншими напрямками. Після закінчення професійного навчання 92% зареєстрованих безробітних працевлаштовані.

З метою орієнтації зареєстрованих безробітних до самозайнятості за сприянням служби зайнятості  здійснювалась підготовка безробітних громадян для організації власного малого бізнесу. Курси цільового призначення за напрямком «підприємець-початківець» закінчили 4 безробітних, з них 3 відкрили свою власну справу.

Фахівцями з профорієнтації активно ведеться робота з учнівською молоддю щодо орієнтації на здобуття  робітничих професій та  реального погляду на сучасний ринок праці і вимоги сучасного працедавця. Задля ефективної професійної орієнтації та  правильного вибору професії, ознайомлення з ринком праці, послугами служби зайнятості проводяться економічні екскурсії на підприємства міста, екскурсії до центру зайнятості, «Уроки реального життя» в навчальних закладах міста. З цією метою у шкільних бібліотеках розташовані куточки з профорієнтації. За бажанням учні можуть пройти профдіагностичне тестування з метою правильного вибору професії.

Спільно зі школами проведено 12 заходів, в яких взяли участь 228 учнів загальноосвітніх шкіл. Учні отримали інформацію про  різноманітні послуги служби зайнятості з метою ефективного працевлаштування та запрошення  відвідати семінари, тренінги, ярмарки, скористатись послугами Інтернету у центрі зайнятості.

За січень-березень 2017 року фахівцями Нововолинського міського центру зайнятості було проведено 160 різноманітних інформаційно-консультаційних та профорієнтаційних заходів, тому числі 12 ярмарок вакансій за участю 124 зареєстрованих безробітних.

Особи з інвалідністю є однією із незахищених верств населення, які звертаються в пошуках роботи, їх реальні можливості та побажання щодо працевлаштування вивчаються з моменту їх звернень до служби зайнятості з врахуванням рекомендацій МСЕК. Протягом 2017 року на обліку перебували 75 зареєстрованих безробітних цієї категорії, з них 34 жінки та 17 осіб з числа молоді до 35 років. 3 особи з числа зареєстрованих безробітних з інвалідністю працевлаштовані. Станом на 01.04.2017 на обліку перебуває 51 особа з інвалідністю.

Заступник директора – голова комісії

з припинення юридичної особи                                                    І.Ю.Олійник