На сайті 23 гостей та відсутні користувачі

Інші сфери міста МІСЬКИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ НМЦЗ інформує Про хід виконання Програми зайнятості населення у січні-грудні 2016 року

Про хід виконання Програми зайнятості населення у січні-грудні 2016 року

Створено: Четвер, 23 лютого 2017, 17:09
Перегляди: 794
Поділитися

Нововолинський міський центр зайнятості надає інформацію щодо виконання показників Програми зайнятості міста, заходів, які проведені з метою сприяння зайнятості населення міста Нововолинська та селища Благодатне та про роботу за січень-грудень 2016 року.

Пріоритетним завданням служби зайнятості та Нововолинського міського центру зайнятості є сприяння у працевлаштуванні осіб, що звернулись в пошуках роботи, укомплектування роботодавців персоналом та підвищення рівня поінформованості громадян щодо питань зайнятості та стану ринку праці. Виконання  поставлених завдань можливе тільки завдяки активній співпраці з органами місцевої влади, соціальними партнерами, засобами масової інформації, а також  використанням різноманітних інноваційних напрямків діяльності.

Протягом 2016 року послугами Нововолинського міського центру зайнятості скористалося понад 5 тисяч громадян. З них 2385 осіб мали статус зареєстрованого безробітного. Всього працевлаштовані 2143 особи, що звернулись до центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, в тому числі 695 зареєстрованих безробітних. Рівень працевлаштування зареєстрованих безробітних складає 29,1 %.

З метою підвищення рівня працевлаштування громадян службою зайнятості надаються послуги пошукачам роботи щодо складання якісного резюме, впроваджено в роботу відео-резюме безробітних, що розміщується за згодою особи в соціальних мережах в  Інтернеті.

Особам, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню згідно чинного законодавства фахівці центру зайнятості приділяють особливу увагу. За січень-грудень 2016 року в центрі зайнятості перебувало 1083 зареєстрованих безробітних вищевказаної категорії, що складає  45,4% від загальної чисельності осіб, що були зареєстровані безробітними. З них працевлаштовані 282 особи (26% від загальної чисельності).

Особливою категорією на ринку праці є вимушено переміщені особи та демобілізовані військовослужбовці (учасники АТО), яким служба зайнятості першочергово сприяє у працевлаштуванні та наданні комплексу соціальних послуг в межах компетенції.

Протягом 2016 року в центрі зайнятості як безробітні перебували 121 демобілізований учасник АТО, з яких 10 осіб працевлаштовані. 4 особи з числа учасників АТО проходили на професійне навчання. 1 учасник АТО пройшов курси цільового призначення «Підприємець-початківець» та започаткував власну справу. 3 учасника АТО брали участь у роботах тимчасового характеру.  Усім особам надано комплекс профінформаційних та профконсультаційних послуг. Станом на 01.01.2017 на обліку перебуває 58 демобілізованих учасників АТО.

Нововолинський міський центр зайнятості тісно співпрацює з Еововолинським військовим комісаріатом у питанні популяризації військової служби за контрактом. У військкоматі та в центрі зайнятості створені інформаційні куточки, де розміщена інформація про наявні актуальні вакансії. В результаті проведеної роботи станом на 01.01.2017 року, за сприяння служби зайнятості 4 безробітних осіб уклали контракт на проходження військової служби в Збройних силах України, усі вони демобілізовані учасники АТО.

При центрі зайнятості діє Клуб учасників АТО. В рамках проекту надаються індивідуальні професійні консультації, групові консультації, організовуються семінари, тренінги, в тому числі з елементами арт-терапії, робочі зустрічі. До заходів залучаються представники громадських організацій, органів державної влади та інших соціальних партнерів.

Протягом 2016 року на обліку в центрі зайнятості перебували 18 осіб з числа вимушено переміщених з Донецької та Луганської областей. За сприянням центру зайнятості 9 осіб цієї категорії працевлаштовані. Усім надано комплекс профінформаційних та профконсультаційних послуг. Станом на 01.01.2017 на обліку немає осіб з числа вимушено переміщених.

За звітний період 2016 року прийняті рішення про надання компенсації єдиного внеску роботодавцям, які працевлаштували на нові робочі місця 40 осіб з числа безробітних, в тому числі 24 особи, що потребують додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню та 16 осіб до роботодавців, що працюють в пріоритетних видах економічної діяльності.

Протягом 2016 року 14 зареєстрованих безробітних отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю, в тому числі 5 жінок, 6 осіб з числа молоді до 35 років та 4 особи з числа тих, що потребували додаткових гарантій у працевлаштуванні.

З метою отримання консультацій щодо провадження підприємницької діяльності до центру зайнятості звернулись 67 громадян.

Протягом січня-грудня 2016 року до центру зайнятості надійшла інформація про заплановане масове вивільнення 451 особи: ДП «Шахта № 1 «Нововолинська» - 165 осіб; Управління ветеринарної медицини в м. Нововолинську - 3 особи; Нововолинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Волинській області – 62 особи; управління Пенсійного фонду України в м. Нововолинську – 43 особи; Нововолинська спеціальна загальноосвітня школа № 9 – 53 особи, ГУ Національної Поліції у Волинській області – 85 осіб, ДП «Волиньвугілля» – 27 осіб, управління Держпродспоживслужби в м.Нововолинську – 5 осіб, відділ Держгеокадастру у м.Нововолинську Волинської області – 8 осіб. З метою упередження наслідків вивільнення з роботодавцями постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо недопущення випадків масового вивільнення працівників. З працівниками, що плануються до вивільнення, спеціалісти центру зайнятості проводять зустрічі і роз’яснення з правових питань, надають інформацію про ситуацію на ринку праці, наявні актуальні вакансії та інші інформаційні та адаптаційні послуги.

За звітний період 2016 року в Нововолинському міському центрі зайнятості в наявності було 2604 вакансії, з яких 2145 укомплектовані, що складає 82,4% від загальної чисельності. З метою налагодження тісної співпраці щодо укомплектування підприємств персоналом проводяться різноманітні заходи, в тому числі семінари,  круглі столи, робочі зустрічі, ярмарки вакансій з роботодавцями та відвідування підприємств фахівцями центру зайнятості. Станом на 01.01.2017 року в базі даних центру зайнятості налічується 115 вакансій на підприємствах та у фізичних осіб-підприємців міста Нововолинська.

Станом на 01.01.2017 на обліку в центрі зайнятості перебуває 676 зареєстрованих безробітних, в тому числі 352 жінки (52% до загальної чисельності), 287 осіб з числа молоді до 35 років (42% до загальної чисельності) та 336 осіб з числа недостатньо конкурентоспроможних верств населення (50% до загальної чисельності).

Однією із важливих  активних форм зайнятості є організація громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру. В роботах тимчасового характеру взяли участь 221 зареєстрований безробітний.

Задля сприянняпризначенню та наданню житлових субсидійпротягом 2016 року Нововолинським міським центром зайнятості укладено 12 договорів на громадські роботи з управлінням праці та соціального захисту населення за видом «Розповсюдження інформаційних матеріалів (без надання роз’яснень щодо особливостей призначення субсидій». Згідно укладених договорів 72 особи працювали кур’єрами на громадських роботах по розповсюдженню інформаційних матеріалів по оформленню субсидій.

З метою підвищення якості робочої сили, підготовки необхідних для роботодавця фахівців та відповідно до потреб ринку праці та конкретних потреб роботодавців у персоналі організовується професійне навчання безробітних: стажування зареєстрованих безробітних безпосередньо у роботодавців, професійне навчання в навчальних закладах та центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості.

Протягом січня-грудня 2016 року за направленням Нововолинського міського центру зайнятості проходили професійне навчання 251 зареєстрований безробітний, в тому числі безпосередньо на виробництві 191 безробітний громадянин (76% від загальної кількості громадян, що навчались за сприянням служби зайнятості). Підвищення кваліфікації шляхом стажування на робочому місці проводилось за спеціальностями та професіями  адміністратора, продавця, бармена, бухгалтера, кухаря, швачки, покоївки, менеджера, приймальника замовлень, манікюрника та іншими напрямками. Після закінчення професійного навчання 96,2% зареєстрованих безробітних працевлаштовані.

З метою орієнтації зареєстрованих безробітних до самозайнятості за сприянням служби зайнятості  здійснювалась підготовка безробітних громадян для організації власного малого бізнесу. Курси цільового призначення за напрямком «підприємець-початківець» закінчили 22 безробітних, з них 13 відкрили свою власну справу.

Фахівцями з профорієнтації активно ведеться робота з учнівською молоддю щодо орієнтації на здобуття  робітничих професій та  реального погляду на сучасний ринок праці і вимоги сучасного працедавця. Задля ефективної професійної орієнтації та  правильного вибору професії, ознайомлення з ринком праці, послугами служби зайнятості проводяться економічні екскурсії на підприємства міста, екскурсії до центру зайнятості, «Уроки реального життя» в навчальних закладах міста. З цією метою у шкільних бібліотеках розташовані куточки з профорієнтації. За бажанням учні можуть пройти профдіагностичне тестування з метою правильного вибору професії.

Спільно зі школами проведено 52 заходи, в яких взяли участь 1487 учнів загальноосвітніх шкіл. Учні отримали інформацію про  різноманітні послуги служби зайнятості з метою ефективного працевлаштування та запрошення  відвідати семінари, тренінги, ярмарки, скористатись послугами Інтернету у центрі зайнятості.

За січень-грудень 2016 року на базі Нововолинського міського центру зайнятості було проведено 24 тренінги за різноманітною тематикою, до яких залучені 289 учасників. Окрім того щоденно проводяться різноманітні заходи з метою сприяння зайнятості населення: семінари з техніки пошуку роботи, інформаційні семінари, ярмарки вакансій тощо. Зокрема проведено 40 ярмарок та міні-ярмарок вакансій за участю 420 зареєстрованих безробітних.

Особи з інвалідністю є однією із незахищених верств населення, які звертаються в пошуках роботи, їх реальні можливості та побажання щодо працевлаштування вивчаються з моменту їх звернень до служби зайнятості з врахуванням рекомендацій МСЕК. Протягом 2016 року перебували 166 зареєстрованих безробітних цієї категорії, з них 81 жінка та 42 особи з числа молоді до 35 років. 28 осіб з числа зареєстрованих безробітних з інвалідністю працевлаштовані. 1 особа з інвалідністю відкрила власну справу шляхом отримання одноразової виплати для зайняття підприємницькою діяльністю. Станом на 01.01.2017 на обліку перебуває 55 осіб з інвалідністю.

Заступник директора – голова комісії

з припинення юридичної особи                                                    І.Ю.Олійник