Інші сфери міста МІСЬКИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ НМЦЗ інформує Відзначення Міжнародного дня інваліда

Відзначення Міжнародного дня інваліда

Створено: П'ятниця, 04 грудня 2015, 10:15

Вже стало доброю традицією участь Нововолинського  міського центру зайнятості у заходах, що проводяться з нагоди Міжнародного дня інвалідів. Цьогоріч заходи проходять в рамках Всеукраїнської декади зайнятості демобілізованих учасників АТО та осіб з інвалідністю. Директор центру зайнятості Ігор Кантор та заступник директора Ірина Олійник відвідали 3 грудня Нововолинський осередок суспільної служби України, де відбувалась зустріч за участі соціальних партнерів, представників органів місцевої влади. Також була організована виставка виробів виготовлених руками людей з особливими потребами.

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Це день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, проведення аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня. На жаль в світі майже 10% людей мають інвалідність та особливі потреби. В Україні таких людей близько 3 мільйонів. Щороку кількість людей з інвалідністю зростає, чимало їх додалося з числа демобілізованих учасників АТО внаслідок неоголошеної війни на сході України.

Проведення Міжнародного дня інвалідів має на меті сприяти кращому розумінню пов'язаних з інвалідами проблем, реалізації їх прав та усвідомленню того, які вигоди для громади принесе залучення інвалідів до участі в найрізноманітніших галузях політичного, соціального, економічного та культурного життя.

Щодня спілкуючись з цими особливими людьми дивуєшся, скільки в більшості з них мужності, сили волі, жаги до життя, активності та позитивної енергетики. І навіть, якщо хтось з них вже втратив віру у можливість повноцінного життя, то наше завдання всіляко сприяти їх інтеграції в активне громадське життя та трудовій адаптації.

Важливим залишається використання фахівцями центру зайнятості індивідуального підходу до кожної такої людини.

Довідково: протягом 2015 року в Нововолинському міському центрі зайнятості 175 осіб з інвалідністю мали статус безробітного та отримували різноманітні послуги, що мали на меті сприяння їх працевлаштуванню. З них 32 були працевлаштовані, 12 проходили професійне навчання, 7 брали участь у громадських роботах та роботах тимчасового характеру, 3 започаткували власний бізнес.

Заступник директора

Нововолинського МЦЗ                                               Ірина Олійник