На сайті 43 гостей та відсутні користувачі

ЕКОНОМІКА ЕКОНОМІКА Інвестиційна діяльність міста Тема енергозбереження важлива для Нововолинська

Тема енергозбереження важлива для Нововолинська

Створено: Середа, 21 травня 2014, 10:29
Перегляди: 962
Поділитися
 Нововолинськ  є членом  Асоціації енергоефективних міст України. У листопаді 2012 року місто стало учасником європейської ініціативи «Угода мерів». У рамках  проекту  „Україна та Грузія в Угоді мерів” управлінням економічної політики та інвестицій міської ради ведеться робота з написання Плану сталого енергетичного розвитку міста до 2020 року та базового кадастру викидів. Упродовж трьох днів у місті перебуває  Микола Гутник, експерт з енергозбереження та енергоефективності зі Львова. 
У рамках відвідин Нововолинська він мав на меті дослідити п”ять енергозатратних  будівель бюджетного сектору для того, аби проаналізувати   їх стан   і визначити об’єм інвестицій для поступової їх реалізації.  Експерт  побував у ЗОШ №7, 2, 5 та Нововолинському центрі дитячої та юнацької творчості.
  Сьогодні  у залі засідань міської ради відбулася нарада з керівниками  згаданих установ. Її провів заступник  міського голови Едуард  Савік.    Микола Гутник  повідомив, що у  будівлях, які він відвідав, температурний режим бажає бути кращим, і головна причина – неефективність системи опалення. Вона потребує повної  реконструкції. Експерт надав рекомендації щодо збереження тепла за мінімальні кошти -  для зменшення ільфільтрації у вже встановлених металопластикових вікнах потрібно відрегулювати фурнітуру для   щільнішого прижиму стулки вікна до рами. За його словами альтернативним буде часткова заміна конвекторів, очищення їх від пилу, а також встановлення радіаторних фольгованих екранів. Це дасть змогу підвищити температуру в приміщенні. 
    -Енергозбереження -  важливе  питання сьогодення, на цьому наголошує Президент України, - сказав заступник міського голови Едуард Савік і підкреслив, - воно є надзвичайно актуальним і для громади нашого міста. Впровадження енергозберігаючих технологій  дозволить не лише покращити екологічну ситуацію, а й суттєво зменшити витрати на оплату енергоносіїв.