ЕКОНОМІКА ЕКОНОМІКА Інформація відділу статистики Тривалість життя волинян.

Тривалість життя волинян.

Створено: Вівторок, 23 вересня 2014, 08:57

pensioner 05 copy

Волиняни, народжені в минулому році, житимуть у середньому 71рік, що на 3 роки більше, ніж ще п’ять років тому. Причому, якщо жінки мають шанс дожити до 77 років, то чоловіки – лише до 66. Різниця очікуваної тривалості життя в 11 років обумовлена відмінностями у показниках смертності осіб жіночої та чоловічої статі.

Смертність чоловіків від більшості причин вища, ніж жінок, а найвідчутніша ця різниця (більш, ніж в 4 рази) у вікових групах 30–34 та 50–54 роки. Серед причин смерті, що носять переважно «чоловічий» характер, деякі інфекційні та паразитарні хвороби, а також зовнішні причини. Так, наприклад від туберкульозу, навмисних самоушкоджень, утоплень, отруєнь чоловіків померло в 7,5–6,8 раза більше, ніж жінок.

Чоловіки рідше доживають до глибокої старості, тому рекордсменами з довгожительства найчастіше стають представниці “слабкої” статі. Цікаво знати, що в області на початку року нараховувалось 74 жінки та 18 чоловіків, яким виповнилось 100 та більше років (в Україні, відповідно, 4053 і 1506).

Щодо інших регіонів України, то найбільша очікувана тривалість життя прогнозується у киян, тернопільчан, львів’ян, чернівчан, івано-франківців (74–73 роки).

Головне управління статистики

у Волинській області