ЕКОНОМІКА ЕКОНОМІКА Інформація відділу статистики ЕКОНОМІКА МІСТА У СІЧНІ–ЧЕРВНІ 2015 РОКУ Повідомлення відділу статистики у м. Нововолинську

Створено: Понеділок, 07 вересня 2015, 22:10

Промисловість. За січень–червень  реалізовано продукції промислових підприємств міста на 1629,7 млн.грн. Найбільше реалізували продукції підприємства з виробництва  харчових продуктів, напоїв – 800,1 млн.грн. (49,1%), з виготовлення виробів із деревини, паперу та поліграфічної діяльності –      452,0 млн.грн. (27,7%), з металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів, крім машин і устаткування – 107,2 млн.грн. (6,6%), інших видів переробної промисловості, ремонту, монтажу машин і устаткування – 78,1 млн.грн. (4,8%), виробництва хімічних речовин і хімічної продукції 47,4 млн.грн. (2,9%), добувної промисловості і розроблення кар’єрів – 26,2 млн.грн. (1,6%).

За, попередніми даними, в розрахунку на одного жителя міста реалізовано промислової продукції – на 28099 грн. (в області – 8259 грн., в містах: Луцьку – 15234 грн.,  Володимирі–Волинському – 5453 грн., Ковелі – 2190 грн.).За цим показником Нововолинськ посідає перше місце серед міст області.

Будівельна діяльність. Підприємствами міста виконано будівельних робіт на суму                   9,6 млн.грн.

Транспорт. Обсяги перевезених вантажів автотранспортом підприємств міста   становили            53,6 тис.тонн. Кількість пасажирських перевезень  становить 215,9 тис. осіб.

Зовнішня торгівля товарами. Обсяг експорту товарів у січні–травні становив 14,7 млн.дол.США,   імпорту – 21,0 млн.дол.

Питома вага міста в загальному обсязі експорту області становить 5,8 %, а в імпорті – 10,0%.

Внутрішня торгівля. Оборот роздрібної торгівлі (включає роздрібний товарооборот підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі, розрахункові дані щодо обсягів продажу товарів на ринках і фізичними особами–підприємцями) становив 446,0 млн.грн., що складає 87,6% обсягу січня–червня 2014р.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснювали діяльність із роздрібної торгівлі  становив 191,1 млн.грн., що в порівнянних цінах складає 86,8% обсягу січня–червня 2014р.

Ринок праці. Кількість зареєстрованих безробітних на кінець червня становила 943 особи, з них кожні шестеро з десяти жінки, 77,7% отримували допомогу.

Кількість вільних робочих місць (вакантних посад), заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості, у червні порівняно з травнем зменшилася на 40, або на 23,1% і на кінець місяця становила 133 одиниці. За професійними групами найбільший попит спостерігався на працівників сфери торгівлі та послуг (41,4% від загальної кількості заявлених вакансій).

За сприяння державної служби зайнятості з початку року працевлаштовано 485 осіб (24,8% громадян, які мали статус безробітного у цьому періоді), в т.ч. у червні – 83 особи, що на 7,8% більше, ніж у травні.

Середньооблікова кількість безробітних, які отримували допомогу із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття впродовж червня склала 785 осіб. Середній розмір виплаченої допомоги становив 1127,0 грн. кожному безробітному, що дорівнює 92,5% законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (1218 грн.).

Оплата житлово-комунальних послуг. За житло та комунальні послуги за січень–травень нововолинці сплатили, враховуючи погашення боргів попередніх років 41,5 млн.грн. На початок червня борги населення становили 14,9 млн.грн.

Із 4409 домогосподарств, які протягом січня–червня звернулись за субсидіями на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено їх 3293 домогосподарствам на суму 936,7 тис.грн. Середній розмір призначеної субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на одне домогосподарство у червні становив 136,3 грн.

Демографічна ситуація. Чисельність наявного населення міста та смт.Жовтневе  станом на                 1 червня  становила 57899 осіб.

Протягом січня-травня  народилося 215 немовлят. У розрахунку на  1000 жителів міста загальний коефіцієнт народжуваності зменшився з 11,7 до 9,0 новонароджених.

За цей же період померло 305 осіб.Загальний коефіцієнт смертності  зменшився з 13,1 до 12,7 померлих на 1000 жителів.

В місто та смт. Жовтневе на постійне місце проживання прибуло 167 осіб, вибуло – 218 осіб.