ЕКОНОМІКА ЕКОНОМІКА Інформація відділу статистики ЕКОНОМІКА МІСТА У 2014 РОЦІ Повідомлення відділу статистики у м. Нововолинську

ЕКОНОМІКА МІСТА У 2014 РОЦІ Повідомлення відділу статистики у м. Нововолинську

Створено: Четвер, 05 лютого 2015, 12:39

Промисловість. За рік, за попередніми даними, реалізовано продукції промислових підприємств міста на 2203,7 млн.грн. Найбільше реалізували продукції підприємства з виробництва  харчових продуктів, напоїв – 869,4 млн.грн. (39,5%), з виготовлення виробів із деревини, паперу та поліграфічної діяльності – 727,4 млн.грн. (33,0%), з металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів, крім машин і устаткування – 152,0 млн.грн. (6,9%), інших видів переробної промисловості, ремонту, монтажу машин і устаткування – 132,3 млн.грн. (6,0%),  добувної промисловості і розроблення кар’єрів – 82,2 млн.грн. (3,7%).

В розрахунку на одного жителя міста реалізовано промислової продукції – на 41384 грн. (в області – 12476 грн., в містах: Луцьку – 22601 грн.,  Володимирі–Волинському – 9058 грн., Ковелі – 3873 грн.). За цим показником Нововолинськ посідає перше місце серед міст області.

Будівельна діяльність. Підприємствами міста виконано будівельних робіт на суму                   23,2  млн.грн.

Транспорт. Обсяги перевезених вантажів автотранспортом підприємств міста   становили            85,0 тис.тонн.Кількість пасажирських перевезень  становить 473,4 тис. осіб.

Зовнішня торгівля товарами. Обсяг експорту товарів у січні–листопаді становив                    38,5 млн.дол.США,   імпорту – 79,1 млн.дол.

Питома вага міста в загальному обсязі експорту області становить 6,1 %, а в імпорті – 11,3%.

Внутрішня торгівля. За попередніми даними оборот роздрібної торгівлі (включає роздрібний товарооборот підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі, розрахункові дані щодо обсягів продажу товарів на ринках і фізичними особами–підприємцями) становив 1029,3 млн.грн.

Оборот ресторанного господарства (з урахуванням обороту фізичних осіб-підприємців) склав 19,7 млн.грн.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі та забезпечення стравами та напоями, становив 327,9 млн.грн.

Сфера послуг.  Профільними підприємствами і організаціями реалізовано послуг на суму                  70,9 млн.грн., в тому числі населенню – 29,4 млн.грн.

Пріорітетними серед видів діяльності є послуги транспорту.

В середньому в розрахунку на одного жителя міста спеціалізовані підприємства надали послуги на 1220 грн.

Ринок праці.Впродовж 2014 року на обліку державної служби зайнятості перебувало                      2873 безробітних, з них отримали статус безробітного у грудні – 209 особи.

За сприяння служби зайнятості з початку року працевлаштовано 996 осіб, або 34,7% їх загальної кількості, в т.ч. у грудні  69 осіб, серед них більше половини – молодь у віці до 35 років, 52,2% – жінки.

Кількість зареєстрованих безробітних  на 1 січня 2015р. становила 877 осіб, кожні шестеро з десяти – жінки, майже половина – молодь у віці до 35 років. Середньооблікова кількість безробітних, які отримували допомогу із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття впродовж грудня склала 701 особа. Середній розмір виплаченої допомоги становив                1096,9 грн. кожному безробітному, що дорівнює 90,1% законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (1218 грн.).

Оплата житлово-комунальних послуг. За житло та комунальні послуги за січень–листопад нововолинці сплатили, враховуючи погашення боргів попередніх років 52,6 млн.грн., або 96,7% нарахованих сум. На початок грудня борги населення становили 15,5 млн.грн. Найбільше громадяни заборгували за централізоване опалення  і гаряче водопостачання , а також   спожитий газ.

Із 3138 сімей, які протягом 2014р. звернулись за субсидіями на відшкодування оплати житлово-комунальних послуг призначено їх 2612 сім’ям на суму 674,6 тис.грн. Середній розмір призначеної субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на одну сім’ю у грудні становив 389,8 грн.

Демографічна ситуація. Кількістьжителів міста та смт. Жовтневе  за одинадцять місяців збільшилась і станом на  1 грудня  становила 58078 осіб.

Протягом січня-листопада  народилося 586 немовлят. У розрахунку на  1000 жителів міста загальний коефіцієнт народжуваності зменшився з 11,5 до 11,0 новонароджених.

За цей же період померла 659 осіб.Загальний коефіцієнт смертності  збільшився з 11,8 до 12,4 померлих на 1000 жителів.

В місто та смт. Жовтневе на постійне місце проживання прибула 674 особи, вибуло – 597 осіб.