ЕКОНОМІКА АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА ПРО ЕКОНОМІЧНИЙ І СОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК МІСТА НОВОВОЛИНСЬКА за І півріччя 2016 року

Створено: Понеділок, 25 липня 2016, 10:01

Протягом І півріччя 2016 року робота органів виконавчої влади та місцевого самоврядування міста була спрямована на виконання  завдань Програми економічного і соціального розвитку міста на 2016-2017 роки.

За січень-травень 2016 року реалізовано промислової продукції на                   1243,0 млн.грн., що становить 15,2% до загальнообласного показника. Обсяги реалізації промислової продукції у розрахунку на одного жителя міста становили 21471 грн. По даному показнику місто посідає перше місце в області серед міст обласного значення.

Шахтами міста за І півріччя 2016 року видобуто 109,4 тис.тонн вугілля, що на 23,3 тис.тонн менше в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Планове завдання вугільні підприємства  ДП «Волиньвугілля»  виконали на 68,8 відсотка.

З початку інвестування станом на 1 квітня 2016 року в економічний сектор міста Нововолинська надійшло 106384,8 тис. дол. США прямих іноземних інвестицій. По обсягах іноземних інвестицій на одного жителя (1840,7 дол. США), місто посідає перше місце в області.

Будівельними організаціями усіх форм власності за 5 місяців 2016 року виконано будівельних робіт на суму 7905 тис. грн.

За І півріччя 2016 року надходження власних і закріплених доходів загального фонду бюджету міста склали 49703,0 тис.грн., що становить 62,7 відсотка до затверджених річних показників зі змінами на 2016 рік, Зокрема, забезпечено надходження основного бюджетоутворюючого платежу – податку та збору на доходи фізичних осіб поступлення якого склали 26808,8 тис.грн.

Протягом звітного періоду 2016 року своєчасно проводилась виплата заробітної плати працівникам бюджетної сфери, розрахунки за енергоносії, що споживаються бюджетними установами, у повному обсязі здійснювались інші виплати соціального характеру.

Транспортними  перевезеннями  в місті  займаються ВАТ “Володимир-Волинське АТП – 10707”, та  підприємці-перевізники.

За січень-травень 2016 року перевезено 199,3 тис. пасажирів, що  становить 107,4 % до відповідного періоду минулого року. Вантажні перевезення  становили 73,0 тис. тонн, що  становить 175,4 % до відповідного періоду минулого року.

За І квартал 2016 року підприємства та їх структурні підрозділи, для яких надання послуг є основним видом діяльності,  реалізували  послуг на                     25192,6 тис.грн., в тому числі населенню – на 10900,4 тис. грн.

За січень-травень 2016 року обсяги товарного експорту зменшились на                  5,3 % і становлять 13893,9 тис. дол. США, імпорту  зменшилась на 51,6 % і становить 25626,8 тис. дол. США.  Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі склало 11732,9 тис. дол. США.

Продовжується планомірна робота по фінансовій підтримці найбільш вразливих категорій населення шляхом надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Протягом січня-травня 2016 року 3125 домогосподарствам призначено субсидії, середній розмір призначеної субсидії  у травні складає 174,8 грн.  Загальна  сума призначених субсидій  з початку року становила  2765,3 тис.грн.

Розв’язання проблеми забезпечення своєчасної виплати  заробітної плати  та погашення заборгованості з неї перебуває на постійному контролі місцевих органів влади. Регулярно проводяться засідання міської комісії з питань забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на яких заслухано керівників відповідних служб, підприємств, установ і організацій, які не забезпечують своєчасну, у повному обсязі виплату заробітної плати працівникам.

Станом на 01.07.2016 року заборгованість з виплати заробітної плати в економічно-активних підприємствах становила 10010,5 тис.грн.

За І квартал 2016 року  середньомісячна заробітна плата по місту становила 4241 грн. та на 22,0 % перевищує середньомісячну плату в області.

На первинному обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебуває 101 дитина даної категорії, з них: 23 – дітей-сиріт та 78 - дітей, позбавлених батьківського піклування. 83 з них проживають у сім’ях опікунів, 3 дитини – виховуються у дитячих будинках сімейного типу, 7 – у прийомних сім’ях; 7 – дітей знаходяться на повному держаному забезпеченні; 1 дитина – невлаштована (перебуває у розшуку).

З початку 2016 року на первинний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування поставлено 5 дітей даної категорії, з низ 4 влаштовано під опіку, піклування у сім’ї громадян, 1 дитина направлена у Волинський обласний будинок дитини.

Працівниками служби у справах дітей значна увага приділяється своєчасному виявленню дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. У І півріччі 2016 року проведено обстеження умов проживання і утримання дітей цієї категорії у 55 сім'ях, де виховуються 86 дітей. На облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах у звітному періоді поставлено 5 дітей.

Підготовлено і подано до суду 2 позовних заяви для вирішення питання позбавлення батьків батьківських прав

За поданням служби у справах дітей 7 батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення за невиконання своїх батьківських обов’язків.

Працівниками служби спільно з працівниками сектору ювенальної превенції Нововолинського відділу поліції ГУ НП, працівниками ЦСССДМ проведено 12 рейдів по торгових точках міста з метою виявлення випадків незаконного продажу тютюнових та алкогольних виробів дітям. Під час проведених рейдів порушень не виявлено. Також проведено 12 рейдів "Вулиця", "Підліток", "Сім"я", під час яких виявлено 11 дітей: 3 дітей направлено у притулок для дітей в м. Рожище, 5 дітей направлено у Волинський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей у м. Ковель, 1 дитину у Нововолинську центральну міську лікарню (дитяче відділення), 2 дитини повернута у сім’ю до біологічних батьків.