> Управління соціального захисту населення УСЗН інформує Про допомогу на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях

Про допомогу на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях

Створено: Вівторок, 07 травня 2019, 10:26

На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 250 від 13.03.2019 року з 01.04.2019 року у місті Нововолинську проводиться прийом документів та виплата допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Станом на 01.05.2019 року за призначенням такої допомоги в управління соціального захисту населення виконавчого комітету Нововолинської міської ради звернулось 294 багатодітних сім’ї, у тому числі 63 сім’ї, які зареєстровані в інших населених пунктах, але фактично проживають в нашому місті.

Протягом квітня 2019 року вже отримали допомогу у розмірі по 1700,00 грн. на третю і наступну дитину віком до 6 років 171 багатодітна сім’я на загальну суму близько 352 тис. грн.

Протягом травня 2019 року таку допомогу отримають 206 багатодітних родин, які проживають у місті Нововолинську та смт Благодатному.

Нагадуємо, що у разі звернення за допомогою протягом травня 2019 року, така допомога буде призначена з 01.04.2019 року

Отже, для призначення допомоги одному з батьків необхідно особисто звернутись до управління соціального захисту населення з паспортом або іншим документом, що підтверджує особу, статус, заповнити заяву затвердженого зразка та надати реквізити особового рахунку банку для зарахування допомоги і копії документів:

• посвідчення батьків багатодітної родини (з пред’явленням оригіналу);
  • посвідчення дітей багатодітної родини (з пред’явленням оригіналу);
  • свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналу).

У разі зміни місця проживання отримувача допомоги виплата її продовжується органом соціального захисту населення за новим місцем проживання з місяця звернення за її призначенням.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли такі обставини, на підставі пропозицій центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у разі:

• позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
  • відмови отримувача допомоги від виховання дитини;
  • нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
  • відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
  • тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;
  • перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі.

Виплата допомоги також припиняється у випадку:

• втрати статусу багатодітної сім’ї;
  • у разі смерті дитини;
  • у разі смерті отримувача допомоги.

Отримувач допомоги у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов’язаний у десятиденний строк повідомити про це органи соціального захисту населення.