На сайті 39 гостей та відсутні користувачі

> Управління соціального захисту населення УСЗН інформує Догляд за дитиною до трьох років «муніципальна няня»

Догляд за дитиною до трьох років «муніципальна няня»

Створено: Четвер, 25 квітня 2019, 12:51
Перегляди: 98
Поділитися

З 2019 року в Україні запрацював ще один вид соціальної допомоги  «муніципальна няня». Крім щомісячних 860,00 гривень виплат на дитину, сім’я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще 1 626,00 гривень на відшкодування послуги няні. Цією допомогою зможуть скористатися всі бажаючі сім’ї. Незалежно від того, виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці, держава виплачуватиме такій сім’ї щомісячну компенсацію на няню після подання мамою пакету документів в управління соціального захисту населення. Ця компенсація виплачуватиметься управлінням кожного місяця при умові надання щомісяця до 5 числа документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні даної послуги та автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року.

         Як це виглядатиме на практиці? Мама самостійно обирає няню, укладає з нею цивільно-правовий договір, який не потребує нотаріального завірення. Далі мама має подати документи в управління соціального захисту населення для оформлення компенсації послуги «муніципальна няня». Крім заяви про надання допомоги, потрібно буде додати копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорту мами, документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, підтверджуючі документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунку, розрахункова квитанція тощо). Особа, яка прагне офіційного працевлаштування в сім’ї по догляду за дітьми, має оформити ФОП (фізична особа-підприємець КВЕД 97.00, КВЕД 88.91 або юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми, підприємець КВЕД 78.20, КВЕД 85.10) та відкрити рахунок у банку, на який надходитиме її заробітна плата.

         Компенсація послуги «муніципальна няня» не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

         Станом на 25.04.2019 року до нашого управління вже звернулася одна сім’я для призначення допомоги «муніципальна няня», яка буде проведена після встановлення програмного забезпечення.

УСЗН виконавчого комітету Нововолинської міської ради