На сайті 74 гостей та відсутні користувачі

> Управління соціального захисту населення УСЗН інформує Порядок отримання особами з інвалідністю грошової компенсації за невикористану санаторно-курортну путівку та за самостійне санаторно-курортне лікування

Порядок отримання особами з інвалідністю грошової компенсації за невикористану санаторно-курортну путівку та за самостійне санаторно-курортне лікування

Створено: Середа, 07 лютого 2018, 16:05
Перегляди: 680
Поділитися

Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 року № 1017 „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 року № 785 і від 07 лютого 2007 року № 150”, якою визначено механізм розрахунку середньої вартості за путівку чи за самостійне санаторно-курортне лікування для виплати грошової компенсації особам з інвалідністю.

Відповідно до пункту 7 Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 року № 785(зі змінами) та пункту 4 Порядку виплати деяким категоріям осіб з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2007 року № 150(зі змінами) середня вартість путівки для виплати грошової компенсації та компенсації самостійного санаторно-курортного лікування обчислюється з розрахунку 35 відсотків (з округленням до однієї гривні) розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність.

     Законом України „Про Державний бюджет України на 2018 рік”, установлено пожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність,з 01.01.2018 року у розмірі 1373,00 гривень.

       Таким чином, середня вартість путівки для виплати особам з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування у 2018 році становить 481,00 гривню.

Грошова компенсація виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни раз на два роки, іншим особам з інвалідністю, якщо вони протягом трьох календарних років не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу та перебували на обліку на забезпечення санаторно-курортною путівкою в органах соціального захисту населення.

Грошова компенсація за невикористану санаторно-курортну путівку та за самостійне санаторно-курортне лікування у 2018 роцінараховується і виплачується у таких розмірах(округлених до однієї гривні):

      - особам з інвалідністю внаслідок війни І і ІІ групи – 481 грн. (100 відсотків середньої вартості санаторно-курортної путівки );

- особам з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи – 361 грн. (75 відсотків середньої вартості санаторно-курортної путівки);

- особам з інвалідністю I та II групи та з дитинства І і ІІ групи – 361 грн. (75відсотків середньої вартості санаторно-курортної путівки);

- інвалідам загального захворювання та з дитинства ІІІ групи – 241 грн. (50 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки).

         За додатковою інформацією звертатися в управління праці та соціального захисту населення за адресою: б-р Шевченка, 7, каб. 319, тел. 31496.