> Управління праці та соціального захисту населення УПСЗН інформує Щодо проходження альтернативної (невійськової) служби

Щодо проходження альтернативної (невійськової) служби

Створено: Середа, 03 січня 2018, 16:18

Для вирішення питання про направлення на альтернативну службу громадянин після взяття на військовий облік, але не пізніше ніж за два календарні місяці до початку встановленого законодавством періоду призову на строкову військову службу особисто подає письмову заяву до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання. До заяви додаються документи, що підтверджують істинність його релігійних переконань, копія документа про освіту, довідка про склад сім’ї та довідка з місця роботи або навчання. Заява про направлення на альтернативну службу приймається за наявності паспорта. Відсутність паспорта є підставою для відмови у прийнятті заяви.

Управління праці та соціального захисту населення протягом календарного місяця вивчає заяву громадянина про направлення на альтернативну службу і, у разі потреби в межах наданих повноважень, перевіряє повідомлені заявником дані.

Підставою для відмови громадянину в направленні на альтернативну службу є: несвоєчасне подання заяви про направлення на альтернативну службу; відсутність підтвердження істинності релігійних переконань; неявка громадянина без поважних причин до управління праці та соціального захисту населення.

Рішення виконавчого комітету про направлення громадянина на альтернативну службу або про відмову в направленні на альтернативну службу протягом пяти календарних днів видається заявникові та надсилається у військовий комісаріат, в якому громадянин перебуває на військовому обліку.

Направлення для проходження альтернативної служби видається громадянину після проходження призовної комісії на підставі рішення виконавчого комітету не менш як за десять днів до початку строку проходження альтернативної служби, а також надсилається власникові відповідного підприємства, установи, організації.Провидачу громадянинові зазначеного направлення повідомляється військовий комісаріат, де громадянин перебуває на військовому обліку.

Громадянин, направлений на альтернативну службу, не має права: ухилятися від проходження альтернативної служби; брати участь у страйках; займатися підприємницькою діяльністю; навчатися в закладах освіти, крім середніх або вищих закладів освіти з вечірньою або заочною формами навчання; відмовлятися від місця проходження альтернативної служби, визначеного управлінням праці та соціального захисту населення.

Загальний строк проходження альтернативної служби становить 27 місяців, для осіб з вищою освітою цей строк становить 18 місяців. Початком альтернативної служби вважається день, коли громадянин фактично приступив до роботи на підприємстві, в установі, організації, визначений наказом про прийняття на роботу.

У разі ухилення громадянина від проходження альтернативної служби або вчинення інших дій, передбачених Законом України “Про альтернативну (невійськову) службу”, виконавчий комітет може скасувати своє рішення про направлення його на альтернативну службу, про що протягом п'яти календарних днів у письмовій формі повідомляє громадянина і військовий комісаріат, після чого громадянин підлягає призову на строкову військову службу на загальних підставах.

За більш детальною інформацією та консультацією щодо проходження альтернативної (невійськової) служби необхідно звертатись до управління праці та соціального захисту населення за адресою: м. Нововолинськ , бульвар Шевченка,7 каб. № 306, телефон: 3-05-37.

Ірина Цьось, начальник відділу з питань трудових відносин та сімейної політики

управління праці та соціального захисту населення.