> Управління праці та соціального захисту населення УПСЗН інформує Про організацію санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи у 2018 році

Створено: Середа, 04 жовтня 2017, 10:48

23 листопада 2016 року прийнята постанова Кабінету Міністрів України № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Даною постановою затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплата грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Зазначений Порядок визначає механізм надання грошової допомоги через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, які мають ліцензію на впровадження господарської діяльності та медичної практики, відповідно до Постанови КМУ № 1029 від 28.12.2016 року для осіб, віднесених до категорії 1 - 5250,00 грн., дітей, яким встановлена інвалідність, пов’язана з Чорнобильською катастрофою, - 10840,00 грн.

Безоплатними путівками забезпечуються громадяни, віднесені до категорії 1 (інваліди-чорнобильці), та діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи. Така категорія «чорнобильців» має право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідно до профілю захворювання. Разом з тим, путівки надаються в порядку черговості в межах кошторисних призначень.

Також Порядком передбачено виплату компенсації постраждалим громадянам, які виявили бажання отримати грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки.

До 15 жовтня 2017 року приймаються заяви для забезпечення санаторно-курортними путівками у 2018 році.

За більш детальною інформацією звертись в УПСЗН каб. 318

тел. 3-21-68.