На сайті 32 гостей та відсутні користувачі

> Управління праці та соціального захисту населення УПСЗН інформує ІНФОРМАЦІЯ щодо окремих норм про державні реабілітаційні установи, що провадять комплексну реабілітацію для дітей з інвалідністю

ІНФОРМАЦІЯ щодо окремих норм про державні реабілітаційні установи, що провадять комплексну реабілітацію для дітей з інвалідністю

Створено: Четвер, 07 вересня 2017, 11:41
Перегляди: 159
Поділитися

Відповідно до положень про державні реабілітаційні установи їхнім цільовим призначенням є здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на створення умов для всебічного розвитку дітей з інвалідністю віком до 18 років та дітей віком до двох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, засвоєння ними знань ,умінь, навичок, досягнення і збереження їхньої максимальної незалежності, формування та розвиток фізичних, розумових, соціальних,професійних здібностей з метою максимальної реалізації особистого потенціалу.

Такі центри забезпечують тимчасове перебування в ньому. Дітей в амбулаторному або стаціонарному режимі, які мають відповідні медичні показання та потребують спеціальних умов для одержання ними комплексу реабілітаційних заходів.

Такі реабілітаційні установи забезпечують, зокрема:

-          створення умов для зменшення та подолання фізичних, психічних,інтелектуальних і сенсорних порушень, запобігання таким порушенням, коригування порушень розвитку, формування та розвиток основних соціальних і побутових навичок;

-    створення умов для запобігання та недопущення дискримінації стосовно дітей, зокрема шляхом забезпечення розумового пристосування;

-          проведення комплексу заходів з ранньої соціальної, фізичної, медичної,психолого-педагогічної, фізкультурно-спортивної реабілітації (абілітації) та професійної орієнтації. Реабілітаційні заходи проводяться лише на підставі індивідуальних планів реабілітації.

Реабілітаційні установи забезпечують на безоплатній основі реабілітації та проживання дітей, які отримують реабілітаційні послуги в режимі стаціонарного перебування.

      Термін курсу реабілітації визначається реабілітаційною комісією після проведення відповідного обстеження дитини.

      До реабілітаційних установ не зараховуються діти,стан здоров'я яких унеможливлює проведення реабілітаційних заходів, а саме з такими медичними протипоказаннями:

-          гострі інфекційні захворювання до закінчення строку ізоляції;

-          усі захворювання в гострій стадії та заразній формі;

-          часті судомні напади та їх еквіваленти;

-          захворювання, що супроводжуються тяжкими порушеннями поведінки, небезпечними для людини та її оточення.

Управління праці та соціального захисту населення просить батьків дітей з інвалідністю, осіб з інвалідністю, учасників антитерористичної операції за детальною інформацією про зарахування до реабілітаційних установ звертатись за адресою:

Б-р Шевченка,7, каб.319,313 (т.31496).