На сайті 124 гостей та відсутні користувачі

> -> Пенсійний фонд Про роботу управління Пенсійного фонду України в м.Нововолинську за 1 квартал 2015 року

Про роботу управління Пенсійного фонду України в м.Нововолинську за 1 квартал 2015 року

Створено: Вівторок, 14 квітня 2015, 19:52
Перегляди: 1643
Поділитися

       

          Робота управління Пенсійного фонду у м.Нововолинську протягом 1 кварталу 2015 року була спрямована на забезпечення своєчасної виплати пенсій, поліпшення обслуговування громадян, вдосконалення взаємодії з органом доходів і зборів по забезпеченню надходження коштів від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, реалізації запланованих заходів. 

       За підсумками 1кварталу  виконання планових показників із власних надходжень (з урахуванням сум єдиного внеску розподіленого на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування)  забезпечено на 111%. Так, до бюджету управління надійшло власних коштів на суму 50611,8 тис.грн.  При цьому планові завдання по  власних надходженнях, які адмініструє Пенсійний фонд,  виконано на 125%. Надходження за додатковими ставками склали 274,6 тис.грн., або 178% планових завдань.      Протягом звітного періоду було забезпечено своєчасну і в повному обсязі виплату пенсій та грошової допомоги 16428 пенсіонерам міста. Загальна сума видатків на пенсійні виплати склала 89565,3тис.грн., що на 2235,3тис.грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

      Середній розмір пенсії станом на 1 квітня  2015 року складає 1782,37 грн., що становить 187,7% прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність.

       Із загального числа пенсіонерів міста 19,2% (3159)- працюючі пенсіонери. На обліку в управлінні перебуває 140 учасників бойових дій, 1292- учасників війни, 114- інвалідів війни 1,2 та 3 групи, 3855- діти війни.

      Упродовж 1 кварталу 2015 року  управлінням призначено пенсії 146 громадянам, 322 пенсіонерам проведено індивідуальні перерахунки пенсій, встановлено 6 пенсій за особливі заслуги перед Україною.

      На особливому контролі знаходиться питання виплати пенсій особам, що прибули на тимчасове мешкання з Автономної Республіки Крим і м. Севастополя,  Донецької і Луганської областей, а також сім”ям загиблих учасників АТО. Управлінням забезпечено невідкладний прийом таких громадян та індивідуальний підхід при вирішенні питання виплати пенсії та інших .

     Станом на 1 квітня 2015 року до управління по питанню переведення виплати пенсій або її призначення звернулося 90 осіб, які раніше проживали в Донецькій та Луганській областях.

      Одним із засобів наповнення бюджету є економне витрачання коштів Пенсійного фонду.  Таку можливість дає виплата пенсій через установи банків. Так, в управлінні 11720 пенсіонерів отримують пенсію та грошову допомогу в  банківських установах, це 71,6% від загальної чисельності пенсіонерів.

      Завдяки виплаті пенсій через установи банків, економія по оплаті послуг за доставкупенсій становить 551,8 тис.грн.

     Одним із показників, який характеризує роботу управління, є рівень обслуговування відвідувачів. Протягом 1 кварталу до відділу з обслуговування та розгляду звернення громадян звернулось 3633 громадянина.

     Розгляд та задоволення законних вимог заявників проводиться оперативно, кваліфіковано, з дотриманням вимог пенсійного законодавства.

       Щоб зберегти час наших клієнтів, спільно продовжуємо розвивати систему дистанційного обслуговування  через  Веб-портал. З дня роботи Веб-порталу  зареєструвалось 216 користувачів ( за 1 квартал 2015- 10), в управлінні функціонує інформаційний кіоск.

    Значною мірою на надходження власних коштів до бюджету управління   впливає рівень фонду оплати праці, на який нараховується єдиний соціальний внесок.  Фонд оплати праці у звітному періоді склав 84831  тис.грн. , що на 649,7 тис.грн. більше до аналогічного періоду минулого року. Темп зростання  ФОП становив лише 101%.

   Незначний темп зростання фонду оплати праці в основному пов”язаний з проблемами вугільної галузі міста .А міграція з січня 2015 року до м.Львова таких платників як ТзОВ „Кроноспан УА” та філії ПАТ „Волиньгаз” ще більше ускладнили  ситуацію. До бюджету управління за рахунок цих платниках зменшились середньомісячні надходження більше 900 тис.грн

Станом на 1 квітня 2015 року середньооблікова чисельність працюючих  по місту зменшилась на 216 осіб в порівнянні з початком року і складає 12376 чоловік.

      Управління тісно співпрацює з державною виконавчою та фіскальною службами міста. Загальна сума заборгованості по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до початку 2015 року зменшилася на 17,2тис.грн.  і становить 4898,8тис.грн.

Найбільші суми заборгованості мають підприємства вугільної галузі міста 4673 тис.грн. (95,4%).

       Значним залишається борг підприємств по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пільгових пенсій. Станом на 1 квітня 2015 року  він складає 97986,9тис.грн, і з нього – 95,4%   це  борг підприємств ДП „Волинь вугілля” та його структурних підрозділів.

      В управлінні питання повноти застосування заходів впливу до підприємств-боржників завжди тримається на особливому контролі. Станом на 1 квітня 2015 року в органах державної виконавчої служби для примусового стягнення заборгованості по страхових внесках та пільговим пенсіям знаходиться на виконанні 355 виконавчих документів на загальну суму 111452,4 тис.грн. Протягом звітногоперіоду подано 12 позовних заяв на стягнення боргу в сумі 7345,4тис. грн. Весь борг охплено претензійно – позовною роботою.

    Робота управління Фонду по наповненню бюджету коштами здійснювалась в режимі посиленого контролю за погашенням заборгованості  по платежах до Пенсійного фонду.                  Застосовувася комплекс заходів, спрямованих на збільшення надходжень до Фонду.

      Проведено 3 засідання комісії з питань своєчасної і повної сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, спільну нараду з відділом Державної виконавчої служби.

      На виконання заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення до правоохоронних органів, до  соціальних партнерів, до територіального відділу Державного департаменту за додержанням законодавства про працю  направлені матеріали щодо  розгляду порушення трудових прав працівників, легалізації заробітної плати по 391 суб’єкту господарювання. Роботодавців, які нараховують заробітну плату менше законодавчо встановленого мінімуму, заслухано на 3 комісіях  по легалізації та детинізації заробітної плати. Як наслідок роботи, відсоток кількості працівників з з/платою менше мінімальної до середньооблікової чисельності штатних працівників по місту   постійно зменшується, у грудні 2014р. цей показник становив 4,7%, у лютому 2015 року- 3,4%. Зменшився і відсоток роботодавців на 33% , які нараховують заробітну плату нижче мінімальної.

        Виконання плану надходжень до бюджету Фонду, поліпшення якості пенсійних послуг, вдосконалення роботи громадської приймальні за принципом «єдиного вікна» та розвиток дистанційних форм обслуговування громадян – основні пріоритетні завдання і в подальшій роботі управління.

Начальник управління                                              Світлана Гребєнщикова