На сайті 49 гостей та відсутні користувачі

> -> Пенсійний фонд Повідомлення для платників Єдиного соціального внеску

Повідомлення для платників Єдиного соціального внеску

Створено: Понеділок, 16 лютого 2015, 15:41
Перегляди: 1169
Поділитися

df275c24a1a3142d58807e7d9e530417

Управління Пенсійного фонду України в м. Нововолинську повідомляє, що відповідно до частини першої статті 7 Закону № 2464 для платників,  зазначених  у  пунктах  1  (крім  абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 Закону № 2464, єдиний внесок нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні  виплати,  у  тому  числі в натуральній  формі,  що  визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці» та суму винагороди фізичним особам за  виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Крім того, для платників зазначених, у  пункті 1 частини першої статті 4 Закону № 2464, визначено, що у разі якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.

Враховуючи, що на сьогодні не внесено відповідних змін до Порядку, надаємо приклад  формування показників звіту  у таблиці 6  додатку 4 за січень 2015 року.

В програмному забезпеченні, за допомогою якого формується звіт, обов’язково необхідно  відключити функцію  «автоматичний розрахунок».

Наприклад: особа перебувала у трудових відносинах  повний календарний місяць (січень 2015 року) і їй нарахували заробітну плату 609,00 грн, тобто менше мінімального розміру (працював на умовах неповного робочого часу). Сума, на яку платник  у такому випадку нараховує єдиний внесок становить, 1218 грн. При цьому  в таблиці 6 додатку 4 відображаємо:

- реквізит 15 «Кількість  календарних днів перебування у трудових / ЦП  відносинах протягом  звітного місяця» – 31 день;

- реквізит 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати / доходу (усього з початку звітного місяця)» – 609,00 грн;

- реквізит 18 «Сума нарахованої заробітної плати / доходу у межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок» – 609,00 грн;

- реквізит 19 «Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати / доходу)» – 21,92 грн.

Усі інші реквізити заповнюються відповідно до Порядку.

У разі якщо особа  у звітному місяці пропрацювала два тижні, а решту часу перебувала на лікарняному, то  в таблиці 6 додатку 4 відображаємо фактично нараховану заробітну плату за відпрацьований час. За умови, що заробітна плата за відпрацьований час менше мінімальної, питання необхідності донарахування сум єдиного внеску має розглядатися одночасно з нарахуванням сум допомоги з тимчасової втрати працездатності.

                                                              Відділ інформаційних систем та

                                                              програмного забезпечення УПФУ

                                                              в м.Нововолинську