> -> ПЕНСІЙНИЙ ФОНД Нове у пенсійному забезпеченні

Нове у пенсійному забезпеченні

Створено: Понеділок, 19 січня 2015, 12:41

Закон України №76-VIII „ Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” передбачає:

Щодо спеціальних  пенсіонерів

Зменшення відсотка від заробітної плати, що береться для обчислення пенсії з 70 до 60 для таких спеціальних категорій пенсіонерів, як прокурори, державні службовці, судді, народні депутати, службовці органів місцевого самоврядування.

Для науковців відсоток від заробітної плати, що береться для обчислення пенсії, зменшений з 80 до 60, а також змінені умови обчислення пенсій по інвалідності від нещасного випадку на виробництві та пенсій у зв”язку із втратою годувальника.

Для всіх спеціальних категорій пенсіонерів також передбачене позбавлення права на одержання спеціальних пенсій, якщо громадяни були звільнені з роботи у зв”язку із засудженням за умисний злочин із використанням свого посадового становища або притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, пов”язаного з корупцією.

Перерахунок пенсій вже не буде проводитися щоразу після зростання заробітної плати працюючих службовців. Порядок проведення перерахунку пенсій визначатиметься Кабінетом Міністрів України.

Щодо дострокового виходу на пенсію

Скасована можливість виходу на пенсію достроково за півтора року до досягнення пенсійного віку через звільнення осіб у зв”язку зі скороченням штату або за станом здоров”я.

Також скасована норма щодо дострокового виходу на пенсію на два роки до досягнення пенсійного віку особам, що звільняються у зв”язку із закриттям ЧАЕС.

Пенсії, призначені достроково, до 01.01.2015, продовжуватимуть виплачувати у встановленому раніше порядку.

Щодо розміру пенсій, надбавок, підвищень

Розміри мінімальної пенсії інвалідам-чорнобильцям, додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров”ю внаслідок аварії на ЧАЕС, розміри компенсацій сім”ям за втрату годувальника внаслідок чорнобильської катастрофи встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Аналогічне право надане урядові і щодо визначення розміру підвищення дітям війни.

Сьогодні розміри зазначених виплат встановлені постановами Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 та від 28.12.2011 №1381.

Скасована норма щодо призначення до пенсій доплат за проживання на забруднених територіях.

Законом України № 80-VIII „Про Державний бюджет на 2015 рік”:

-затверджені розміри прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати:

з 1 січня 2015                                    з 1 грудня 2015

(грн..)                                                   (грн..)

мінімальна  заробітна плата              1218                                              1378

прожитковий мінімум для осіб,

які втратили працездатність

(мінімальна виплата пенсії)                949                                              1074

- надане право  Кабінету Міністрів  України встановлювати розміри окремих соціальних

виплат.

-урядом буде затверджений спеціальний порядок проведення індексації розмірів пенсій у 2015 році.

Оподаткування  пенсій

Згідно з законодавством, чинним до 01.01.2015, оподаткуванню підлягали суми пенсії, що перевищували 10 тис.грн. у частині такого перевищення.

З 01.01.2015 оподаткуванню підлягатимуть пенсії, розмір яких перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (3654 грн.) в частині такого перевищення за ставкою 15%. Якщо ж база оподаткування (сума перевищення) перевищує 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати, то ставка оподаткування становить 20% з суми, що перевищує цей розмір.

Начальник управління

Пенсійного фонду в місті                                                             С.Гребєнщикова